ما را دنبال کنید
قانون اول

قانون اول

قبل از خرید سگ کمی فکر کنیداکنون که تصمیم گرفته اید سگی را به محیط زندگی خود بیاورید،بهتر است کمی تامل کنید.شما هنوز سگ را نمیشناسید .با وجود آن عجله دارید که هرچه زودتر آن را به خانه بیاورید.صبر کنید،عجله نکنید.آوردن سگ چندان آسان نیست.نگهداری از سگ وظایف و مسئولیت هایی به بار میآورد و توجهات زیادی را لازم دارد.برای اینکه بعدا پشیمان نشوید از الان عاقلانه تصمیم بگیرید!

جیره غذایی سگهای کاری

جیره غذایی سگهای کاری

به سگهایی کاری می گویند که فعالیت زیادی دارند و مجبورند که در طول یک روز کیلومتر ها راه بروند و در زیر آوار زلزله بگردند تا شاید بتوانند جان یک انسان را نجات دهند. و یا اینکه همراه ما به شکار بیایند و به دنبال شکار بدوند و یا برای مراقبت از یک گله گوسفند  در تلاش باشند و یا در مناطق قطبی  سگها  وظیفه اشان کشیدن سورتمه است و بدین ترتیب باید جیره غذایی چنین سگهایی از پروتئین و چربی بالایی برخوردار باشدباید به نکته مهمی توجه کنیم که میزان حجم عضلات بدن سگ نسبت به کل بدنش نسبت به انسان بیشتر است و فعالیت قلبی عروقی در سگها بیش از انسان است.و در عین حال باید در نظر داشته باشیم که سگها غدد عرق در بدنشان ندارند وبطور کلی نیروی حیاتی بدن سگها و ظرفیت بازدهی اکسیژن در بدن آنها بیش از انسان است.و این تفاوتها بهترین رهیافت است برای نحوه غذا دادن به سگهای کاری...این سگها وقتی به بالاترین درجه بهره وری می رسند که از بهنترین انواع پروتئین و چربی حیوانی بهرمند شوند.

جیره غذایی سگهای پیر

جیره غذایی سگهای پیر

در مورد غذای سگهای پیر باید به این نکته توجه کنیم که اونها بجای دویدنهای پیاپی ترجیح می دهند که در طول زور به آرامی قدم بزنند و بر این اساس باید 25 درصد از میزان معمول کالری جیره غذایی آنها کاهش یابد و در عین حال میزان نیاز آنها به مواد غذایی ضروری افزایش پیدا می کند. سگهای پیر به جیره غذایی با پروتئین غنی و راحت هضم شدنی احتیاج دارند مثلا شاخ حیواناتی مثل گاو هم مملو از پروتئین است ولی کیفیت مناسبی ندارد در مقابل تخم مرغ پروتئین خوبی دارد.و راحت هضم می شود. باید دقت کنید که به یک سگ پیر بیش از اندازه غذا ندهید چون غذای زیاد و تحرک کم معلومه که چه عواقبی در بر خواهد داشت. و کاهش دادن کالری جیره غذایی مهمترین کار در سگهای پیر است.در بعضی از غذاهای فرموله شده برای سگهای پیر میزان پروتئین هم محدود شده است تا از ایجاد مشکلات کلیوی بکاهند. البته این غذاها باید در مورد سگهای بیمار بکار بروند هر چند که بیماریهای کلیوی در سگهای مسن چندان شایع نیستند و کاهش پروتئین از نظر من چندان لزومی ندارد .

جیره غذایی سگهای آبستن و شیروار

جیره غذایی سگهای آبستن و شیروار

آبستی دوره ای است که به قول معروف باید سگ رو ناز پرورده کرد..و تا سن حدود هفت هفتگی بعد از شروع آبستی نیازی نیست که جیره غذایی سگ رو تغییر دهیم و از این دوره به بعد هم در حدود 20 درصد به جیره غذایی افزوده خواهد شد. در واقع دوره اصلی بعد از تولد توله ها خواهد بود. و رعایت این نکات بسیار مهم است چونکه اگر سگ بیش از اندازه اضافه وزن پیدا کند در زمان زایمان دچار مشکل خواهد شد..بعد از اینکه سگ توله هایش را بدنیا آورد می توانید 10 درصد دیگر هم بر جیره غذایی بیفزایید. و در 5 هفته ابتدایی می توانید غذاهای متنوعی به استثنا شوکولات به سگ بدهید..وقتی که توله ها بتدریج بزرگتر می شوند مخصوصا در سن 20 تا 30 روزگی میزان نیازشون به شیر مادر هم افزایش پیدا می کنه . و به همین دلیل باید به مادر اجازه داده بشه که هر چقدر دوست داره غذا بخوره تا بتونه به بچه هاش بیشتر شیر برسونه. و از حدود سن سه هفتگی به بعد توله ها شروع می کنن به بو کشیدن غذای مادرشون و کم کم شروع می کنن به خوردن از غذای مادرشون و اینگونه است که کم کم با غذاهای عادی غیر از شیر آشنا می شوند.سگهای شیروار سه تا چهار برابر شرایط عادی به غذای بیشتر احتیاج خواهند داشت .این جیره برای رشد. تولید و همه فرآیندهای طبیعی بدن است . و در عین حال غذاهای آماده ویژه سگهای بالغ از کالری کافی در این مواقع برخوردار نیستند.و به همین دلیل باید از غذاهای تکمیلی استفاده نمود و به این نکته هم باید توجه کرد که همزمان با از شیر گرفته شدن توله ها باید جیره غذایی مادر به دوره قبل از دوره آبستنی تغییر پیدا نماید تا از اضافه وزن پیدا کردن مادر جلوگیری شود.

حالت بدنی در سگ ها

حالت بدنی در سگ ها

حالتی که اغلب دامپزشکان با آن مواجه اند سگی است که از ترس می خواهد گاز بگیرد؛ به این صورت که گوش ها و دم سگ پایین است و بدن آن حیوان از منبع وحشت به سمت عقب کشیده شده است. دندان هایش کاملا مشخص و فک بیرون از لب ها قرار گرفته است و در هنگام نزدیک شدن به سگ باید به این موضوع توجه کرد. سگی که از روی ترس گاز می گیرد در صورت امکان فرار می کند ولی اگر به یک متری اش نزدیک شوید، احتمال این که حمله کند زیاد است.

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ است . طراحی سایت توسط سایت بایک